event burgeevenue burgee

 

 

Distancesejladsen 2009

Korrigeret sejltid

1. Løb

Sailed:1, Discards:0, To count:1, Ratings:LYS, Entries:7, Scoring system:Lavpointsystem

Plac.

Sejlnr.

Skipper

Løb

Bådnavn

Klasse

Lystal

R1

point

Noter

1

190

Kim Nielsen

1.

Mette

Safir

1.150

2:09:12

1.0

 

2

250

Carsten Sølvsten

1.

Gul'klumpen

Granada 24

0.950

2:28:27

2.0

Uden spiler

3

96

Carsten Olesen

1.

Casus

Granada 24

0.950

2:37:42

3.0

Uden spiler

4

167

Kuno Nielsen

1.

Louise

Nord 80

0.960

2:40:05

4.0

Uden spiler

5

10

Michael Jacobsen

1.

En'li'

Granada 24

0.930

2:47:30

5.0

Uden spiler

6

72

Frank Nielsen

1.

Octopussy

LM Mermaid

0.990

DNF

8.0

Uden spiler

6

113

Ole Christensen

1.

Skalle

Granada 24

0.930

DNF

8.0

Uden spiler



2. Løb

Sailed:1, Discards:0, To count:1, Ratings:LYS, Entries:6, Scoring system:Lavpointsystem

Plac.

Sejlnr.

Skipper

Løb

Bådnavn

Klasse

Lystal

R1

point

Noter

1

DEN177

Mike Nygaard

2.

Sylfiden

L23

1.020

1:54:25

1.0

 

2

DEN 286

Flemming Nielsen

2.

Andromeda

L23

1.020

2:01:43

2.0

 

3

DEN169

Povl Fisker

2.

Pi'r

L23

1.020

2:03:20

3.5

 

3

DEN179

Per Udengaard

2.

Souvenir

L23

1.020

2:03:20

3.5

 

5

DEN256

Rasmus Hjorth

2.

Thalatta

L23

0.990

2:18:00

5.0

Uden spiler

6

DEN299

Karsten Hansen

2.

Snup

L23

1.020

2:26:02

6.0

 



3. Løb

Sailed:1, Discards:0, To count:1, Ratings:LYS, Entries:9, Scoring system:Lavpointsystem

Plac.

Sejlnr.

Skipper

Løb

Bådnavn

Klasse

Lystal

R1

point

Noter

1

DEN478

André Nielsen

3.

Rytmehans

H-Båd

1.070

2:08:45

1.0

 

2

DEN583

Valdemar Jensen

3.

Bring Logistics

H-Båd

1.070

2:09:31

2.0

 

3

DEN530

Erik Bjerg

3.

Skorpionen

H-Båd

1.070

2:10:11

3.0

 

4

DEN584

Claus Terkildsen

3.

1000Fryd

H-Båd

1.070

2:11:07

4.0

 

5

DEN42

Malene Granfeld

3.

SSKvulp

H-Båd

1.070

2:11:47

5.0

 

6

DEN531

Poul Skjøth

3.

Jackpot

H-Båd

1.070

2:15:58

6.0

 

7

DEN136

Carsten Bjerregaard

3.

Ebberød Bank

H-Båd

1.070

2:18:45

7.0

 

8

DEN582

Gurli Nørreskov

3.

Gelinde 2

H-Båd

1.070

2:20:10

8.0

 

9

DEN442

Lars Wegener

3.

Eleonora

H-Båd

1.070

2:44:37

9.0

 

 



Sailwave Scoring Software 2.00 build 4
www.sailwave.com