event burgee venue burgee

 

 

Pantaenius Cup 2009

Silkeborg Sejlklub

Overalt-resultat den 10. maj 2009

Sailed:6, Discards:1, To count:5, Entries:25, Scoring system:Lavpoint-system
Plac. Sejlnr. Skipper Bådnavn Klub R1 R2 R3 R4 R5 R6 point
1 DEN 565 Herluf Jørgensen Rumas Skagen Sejlklub 1.0 2.0 1.0 (26.0 BFD) 2.0 4.0 10.0
2 DEN 586 Anders Bertelsen Andersine Århus Sejlklub 4.0 1.0 2.0 3.0 3.0 (5.0) 13.0
3 DEN 559 Steffen Stegger Østjydsk Bank Hadsund Sejlklub 2.0 (26.0 OCS) 5.0 5.0 1.0 1.0 14.0
4 DEN 577 Kent Dalsbo www.bones.dk Egå Sejlklub 5.0 (26.0 DNF) 4.0 2.0 4.0 15.0 30.0
5 DEN 470 Mads P.G. Korsgaard Lang Nok KDY 7.0 (9.0) 3.0 6.0 8.0 6.0 30.0
6 DEN 370 Thomas Sennels Århus Sejlklub (14.0) 8.0 7.0 8.0 11.0 3.0 37.0
7 DEN 595 Michael Damborg ZENCO Virksomhedsudvikling Århus Sejlklub 8.0 5.0 6.0 11.0 10.0 (12.0) 40.0
8 DEN 562 Kai Hoffmann Cabinet System Randers Sejlklub 16.0 (17.0) 12.0 1.0 9.0 8.0 46.0
9 DEN 523 Helmuth Melsen Mille Mus Frederikshavn Sejlklub 13.0 3.0 9.0 (26.0 BFD) 21.0 2.0 48.0
10 DEN 583 Valdemar Jensen BRING LOGISTICS Silkeborg Sejlklub 9.0 12.0 10.0 12.0 5.0 (21.0) 48.0
11 DEN 529 Michael Pedersen Silver Lady Frederikshavn Sejlklub 6.0 11.0 14.0 (19.0) 6.0 11.0 48.0
12 DEN 478 André Nielsen Rytmehans Silkeborg Sejlklub 12.0 13.0 (17.0) 4.0 14.0 7.0 50.0
13 DEN 596 Søren Marckmann Bosch Rexroth Århus Sejlklub (18.0) 15.0 8.0 7.0 7.0 13.0 50.0
14 DEN 584 Claus Terkildsen 1000Fryd Silkeborg Sejlklub (17.0) 4.0 11.0 10.0 12.0 14.0 51.0
15 DEN 563 Henrik Ottesen H-Kompagniet Aalborg Sejlklub 3.0 7.0 (23.0) 14.0 19.0 10.0 53.0
16 DEN 459 Jesper Jacobsen Rikke Rask Egå Sejlklub (15.0) 14.0 13.0 9.0 13.0 9.0 58.0
17 DEN 190 Jesper Kildegaard Hvalborg Silkeborg Sejlklub 10.0 6.0 16.0 17.0 (18.0) 17.0 66.0
18 DEN 590 Ole Christensen First Lady Silkeborg Sejlklub 11.0 10.0 15.0 (26.0 BFD) 15.0 20.0 71.0
19 DEN 571 Palle B. Lemminger InnoTerm Juelsminde Sejlklub 19.0 (26.0 DNF) 21.0 13.0 17.0 19.0 89.0
20 DEN 582 Kjeld Kristoffersen Gelinde Silkeborg Sejlklub (22.0) 21.0 18.0 18.0 16.0 16.0 89.0
21 DEN 530 Erik Bjerg Skorpionen Silkeborg Sejlklub 21.0 20.0 20.0 15.0 (22.0) 22.0 98.0
22 DEN 136 Carsten Bjerregaard Ebberød Bank Silkeborg Sejlklub (23.0) 18.0 19.0 16.0 23.0 23.0 99.0
23 DEN 116 Thomas Flensted Playmate Gjøl Sejlklub (24.0) 19.0 22.0 20.0 20.0 18.0 99.0
24 DEN 258 Flemming Nielsen Søhesten Silkeborg Sejlklub 20.0 16.0 (26.0 DNS) 26.0 DNS 26.0 DNS 26.0 DNS 114.0
25 DEN 495 Søren Nielsen Piraten Frederikshavn Sejlklub 25.0 22.0 24.0 21.0 (26.0 DNF) 26.0 DNS 118.0

www.Silkeborg-Sejlklub.dk
webmaster@silkeborg-sejlklub.dk

dk.pantaenius.com

Sailwave Scoring Software 2.00 build 4
www.sailwave.com